- You own a company that produces handcrafted necklaces. You are currently selling 600 necklaces per month. Your average cost of producing these necklaces is $60. Claudia comes to your shop and says she needs a necklace and will pay you $550 for it. Thus you need to produce the 601st necklace if you make the sale. Your average total cost of producing 601 necklaces is $61. Will you produce and sell Claudia the necklace? Why or why not? (show HOW you make this decision)
Kann mir jemand nen Tipp geben?